رینوپلاستی

رینوپلاستی

رینوپلاستی یک جراحی است که شکل بینی را تغییر می دهد . عامل تشویقی برای انجام رینوپلاستی معمولا تغییر ظاهر بینی و بهبود تنفس می باشد . قسمت فوقانی ساختار بینی استخوان است و قسمت تحتانی آن غضروف است . رینوپلاستی  می تواند استخوان ، غضروف ، پوست یا کل این قسمت ها را تغییر دهد. با جراح خود در مورد این که آیا رینوپلاستی برای شما مناسب است و چه چیزی به دست می آورید، صحبت کنید .

هنگامی که برای رینوپلاستی برنامه ریزی می کنید ، جراح شما صورت شما را در نظر می گیرد ، پوست بینی شما و این چه چیزی را دوست دارید تغییر دهید . اگر شما کاندیدای جراحی باشید ، جراحتان یک برنامه شخصی برای شما ایجاد می کند .

چرا رینوپلاستی انجام می شود ؟

رینوپلاستی می تواند اندازه ، شکل یا مقادیر بینی شما را تغییر می دهد . این جراحی ممکن است برای تصحیح بد فرمی های ناشی از صدمات یا تصحیح تنفس یا بهبود بعضی مشکلات تنفسی به انجام شود.

خطرها ی رینوپلاستی

مانند هر جراحی دیگر رینوپلاستی خطرات زیر را ممکن است دربر داشته باشد :

 • خونریزی
 • عفونت
 • واکنش مفی نسبت به بیهوشی

دیگر ریسک هایی که به صورت خاص در رینوپلاستی ممکن است ایجاد شود :

 • مشکلات تنفسی در بینی
 • خواب رفتن دائمی اطراف بینی
 • امکان ایجاد ظاهر ناهموار بینی
 • درد ، تغییر رنگ یا ورمی که ممکن است پایدار باشد
 • زخم
 • یک چاله در به صورت سوراخ ( سوراخ سوراخ شدن)
 • نیاز به جراحی دیگر

با پزشک خود در رابطه با ریسک هایی که ممکن است پیش بیاید صحبت کنید .

عکس رینوپلاستی

 بهترین دکتر برای عمل ترمیمی بینیبهترین جراح بینی استخوانی

چگونه برای عمل رینوپلاستی آماده شوید

قبل از برنامه ریزی برای رینوپلاستی ، شما باید با جراح خود ملاقات کنید برای اینکه در ارتباط با فاکتورهای مهمی که باعث می شود جراحی نتیجه بهتری برای شما داشته باشد برایتان توضیح دهد . این ملاقات به طور عمومی شامل :

 • سابقه پزشکی شما . مهمترین سوالی که پزشک شما در مورد آن از شما سوال خواهد کرد در مورد انگیزه های شما از جراحی است. پزشک شما همچنین ازشما در مورد سابقه پزشکی شما سوال خواهد کرد . شامل سابقه گرفتگی بینی ، جراحی ها و هر اقدام درمانی که انجام داده اید . اگر اختلال خونریزی داشته اید ، مانند هموفیلی ، شما کاندیدای خوبی برای رینوپلاستی نیستید.
 • یک تست فیزیکی . پزشک شما یک آزمایش کامل فیزیکی را از شما ترتیب خواهد داد که شامل تست های آزمایشگاهی ، مانند آزمایش خون است . همچنین ظاهر صورت شما و داخل و خارج بینی شما را آزمایش خواهد کرد .آزمایش های فیزیکی به پزشک شما کمک می کند که تغییراتی که برای ساختن ظاهر شما نیاز است را انجام دهد مانند میزان ضخامت پوست شما یا استحکام غضروف در انتهای بینیتان که ممکن است نتایج را تحت تاثیر قرار دهد. آزمایش فیزیکی همچنین شاخصی است برای تشخیص ضربه رینوپلاستی به تنفس شما.
 • عکس گرفتن . یک نفر از دفتر پزشک شما عکس هایی از بینی شما از زوایای مختلف می گیرد . جراح شما ممکن است نرم افزار کامپیوتری برای دستکاری کردن عکس برای نشان دادن نتیجه های ممکن عمل به شما ، استفاده کند . پزشک شما از این عکس ها برای مقالات قبل – بعد استفاده می کند ، در طول جراحی به آن ریفرنس می دهد . مهمتر از آن ، عکس اجازه می دهد که در مورد نتایج عمل بحث کنید.

به منظور دستیابی به بینی زیبا بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق و باتجربه مراجعه نمایید که ما در این مقاله دکتر علی طاهری نیا بهترین پزشک و باتجربه ترین متخصص را معرفی می نماییم. شماره تماس 44247536

نتیجه

رینوپلاستی مجموعه ای از مراحل مرتب شده نیست . هر جراحی یکتاست و برای آناتومی خاص و هدف خاصی خصوصی سازی شده است .

برای جراحی بینی و مشورت در این مورد می توانید به دکتر علی طاهری نیا جراح بینی در مرزداران مراجعه کنید.

 

برچسب گذاری توسط , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =