سرطان پوست چیست ؟

سرطان پوست چیست ؟

از جمله بارزترین نشانه سرطان پوست تغییرات غیر عادی در لایه بیرونی پوست می باشد که شایع ترین نوع سرطان در تمام جهان سرطان پوست می باشد وامروزه به دلیل شیوع فراوان آن جزو نگرانی های بزرگ افراد به حساب می آید .

ساده ترین راهکار جهت پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان پوست عدم قرار گیری در برابر نور اشعه فرابنفش می باشد .

چه افرادی در خطر مبتلا شدن به سرطان پوست هستند ؟

در این مقاله عواملی که سبب افزایش خطر ابتلا شدن به سرطان پوست را فراهم می کنند بیان می کنیم.

سرطان پوست چیست ؟

پوست روشن :

همه اشخاص بدون توجه به نوع رنگ پوستشان ممکن است به سرطان پوست مبتلا شوند اما پوست های روشن رنگدانه های کمتری نسبت به پوست های تیره دارند در نتیجه  در برابر اشعه فرابنفش آسیب پذیرتر می باشند و احتمال مبتلاشدن به سرطان پوست در آنها بیشتر می شود .

قرار گرفتن در برابر نور آفتاب بیش از حد :

اشخاصی که در برابر نور آفتاب مدت زمان زیادی قرار می گیرند و از محافظ های پوست نظیر کرم ضد آفتاب استفاده نمی کنند خطر مبتلا شدن به سرطان پوست در آنها بیشتر از سایر اشخاص می باشد .

خوابیدن در تخت های برنزه کننده ، لامپ های برنزه کردن ، به دلیل تشعشع بیش از اندازه پوست به علت اشعه ماورا بنفش خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد .

آب هوای مناطق مرتفع و آب وهوای آفتابی:

اشخاصی که در مناطق و نواحی آفتابی زندگی می نند به علت قرار گیری بیشتر نسبت به سایر اشخاص مستعد مبتلا شدن به سرطان پوست می شوند .

هم چنین اشخاصی که در مناطق مرتفع زندگی می کنند به دلیل ارتفاع میزان شدت نور و قوی تر بودن آن شرایط مبتلا شدن به سرطان پوست بیشتر دارند .

منبع: سایت کلینیک ابریشم نقره ای

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =