کاشت مو FIT بهتر است یا FUT

کاشت مو FIT بهتر است یا FUT

مهم ترین هدف در روش های کاشت مو دریافت نتیجه ای است که طبیعی ترین خط رشد مو و بهترین حجم مو را برای فرد به وجود بیاورد و هیچگونه نشانه ای از انجام جراحی کاشت مو نیز موجود نباشد . پیشرفت های به دست آمده در دهه ی اخیر روش های کاشت مو  را بسیار به منظور اصلی نزدیک کرده است . در عصر امروز به وسیله گرفت های فوق العاده کوچکتر می تواند اندازه بیشتری مو را استخراج کرده و کاشت .

کاشت مو FIT بهتر است یا FUT

کاشت مو FIT بهتر است یا FUT

در مبحث کاشت مو و متد اصلی موجود است که مقایسه بین آن ها صورت می گیرد ، این دو متد با نام های FUT یا روش جراحی FIT ناخته می شوند . فرق مهم بین این دو روش درطریقه جداسازی و استخراج فولیکول مو است . در روش FUT از متد نواری استفاده می شود . متد نواری بدین معنی است که نوار باریکی از پوست به همراه موهای موجود بر روی آن از پشت سر برداشته می شود پس از این کار فولیکول ها از پوست جدا شده و استخراج می شوند اما در روش FIT فولیکول ها به طور مستقیم از روی پوست سر استخراج می شوند .

ویژگی مهم موجود در هر دو این روش ها برداشتن کوچکترین گروه مو یا همان فولیکول می باشد . هرکدام از این واحدهای آناتومیکی اصولا از یک تا چهار واحد مویی متشکل شده اند . در هر دو متد FUT و FIT از این واحدهای آناتومیکی و طبیعی استفاده می شود . اما روش استخراج این واحد فولیکولی مهم ترین فاکتور مشخص کننده در هر روش کاشت مو می باشد. در این روش ها دقت بر روی برداشتن گرفت های بسیار نیست بلکه کیفیت ریشه های موی موجود فاکتور اصلی و مشخص کننده می باشد زیرا تعیین می کند آیا گرفت جدا شده ریشه ی مو را نگه می دارد یا خیر .

در کاشت مو به روش FIT اندازه ی سوزن پانچ استفاده شده اهمیت بالایی دارد . انتخاب اندازه ی مناسب به معنی کم شدن صدمه وارده به قسمت اهدا کننده ی فولیکول تا حد ممکن خواهد بود . به صورت خلاصه باید گفت هر چه سوزن پانچ دارای اندازه کوچکتری شود صدمه وارد شده به پوست اهدا کننده ی فولیکول کمتر است و کاشت مو غیر قابل تشخیص می شود . پس از استخراج فولیکول ریشه ی انتخابی می بایست با دقت فراوان آماده شود و اقدامات بعدی در کاشت مو جهت این دو روش باهم برابر باشد .

روش FIT نسبت به روش FUT  کمی دقیق تر است و برای استخراج فولیکول های مناسب در این روش به دقت ، تجربه ، و زمان بیشتری احتیاج است .

جوانسازی پوست

لیپوماتیک

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شانزده =